• Slider 1
  • Slider 2

KONUM


Otelimiz Palamutbükü sahilinin ortasında ve denize en yakın merkezi konumdadır. Sağ tarafımızda kalan limana yürüyerek 5 dakika ,sol tarafımızdaki sahil sonuna da 10 dakika da ulaşabilirsiniz. Odalarımızdan karşımızdaki Simi, Rodos, İlleki gibi Yunan Adaları ve Palamutbükü Adasını görebilirsiniz.

KNİDOS


Knidos önce bugünkü Datça ilçe merkezinin 1.5 km kuzeydoğusunda Dalacak burnu üzerindeki Burgaz mevkiinde kurulmuştu. Sonra Yarımadanın batı ucundaki Tekir Burnu üzerine taşındı. Knidos; bilim, mimarlık ve sanatta da oldukça ileri bir kentti. Tarihin büyük astronomi ve matematik bilimcisi Eudoksus, doktor Euryphon, ünlü ressam Polygnotos ve dünyanın yedi harikasından biri sayılan İskenderiye Feneri’nin mimarı Sostratos burada yaşadı. Doktor Euryphon ve öğrencileri zamanının ikinci büyük tıp okulunu Knidos’ta kurdular. Eudoksus’un geliştirdiği ve dönemin büyük buluşu olan güneş saati, ören yerinde bugün de görülebilir. Otelimizden Knidos'a ulaşım 15 dakika sürmektedir.

HARİTA & KROKİ


Türkiye’nin en Güneybatı ucunda tabiatın yeşil ve mavi ile sımsıcak buluştuğu, Datça Yarımadasının merkezinden yaklaşık 20 dakika mesafe ile yarımadada ki kara ulaşımı olan bükler arasında en uzun sahil şeridi, en mükemmel denize sahip Palamutbükü koyuna ulaşıyorsunuz.

DOĞA

Palamutbükü, Datça Yarımadası'nın Akdeniz'e bakan kısmında, Datça merkeze 25 km mesafede, maviyle yeşilin kucaklaştığı, sahil boyunca ılgın ağaçlarıyla bezenmiş, pırıl pırıl parlayan plajı ile yeşilin bir çok tonunu görebileceğiniz zeytin, badem ve çam ağaçlarıyla bir doğa harikasıdır.


DENİZ

Palamutbükü'nün denizini ne kadar anlatırsanız anlatın abartmış olmazsınız. Türkiye'de başka hiçbir sahilde bu kadar temiz ve sakin bir deniz bulamazsınız. Yarımada dahilindeki tüm koylar doğa harikasıdır. Palamutbükü'nün devamlı esen rüzgarı ve havası insanı ilk günden sarhoş eder. Nem seviyesi çok düşüktür. Gelinesi, ömür boyu yerleşilesi bir yerdir.


TARİH

Yarımadanın ucundaki Knidos, Anadolu'nun en ilginç ve gizemli antik kentlerindendir. Hem dor, hem de karia özellikleri gösterir. Kentin yapısı kazılar çok yavaş sürdüğünden tam anlaşılamıyor henüz. Ama şu ortada, hem kıta yunanistan göçmeni dor kabilelerinin etkisi var burada, hem de anadolulu karia özellikleri. Bu açıdan eşsiz bir kent. Ayrıca kentin ticari ve stratejik önemi de yadsınmayacak derecede özel.