Konum

Neden Yalı Suites?

Palamutbükü'nün Denize En Yakın Oteli...

Otelimizin temellerini, 1959 yılında dedemiz Faik Yavuz (Bilinen adıyla Faik Ağa) atmıştır. Datça’ya gelen yolun bozuk olması sebebiyle deniz ticaretine yönelen dönemin önemli ticaret adamlarından Faik Ağa, tek katlı olarak inşa ettirdiği binanın bir bölümünü, 1959-1985 yılları arasında, başta keçiboynuzu, narenciye, bal ve badem olmak üzere ticaretini yaptığı malları depolamak için kullanmıştır. Otelimizin hemen sağ çaprazında bugün de varlığını sürdüren taş iskeleden yüklenen mallar ile Palamutbükü’nden ihracat yapan ilk kişi, dedemiz Faik Yavuz’dur. Binanın diğer bölümü de o zamanların sosyal tesisi gibi işletilmiş; gazino, restoran, kahvehane ve hatta yazlık sinema olarak hizmet vermiştir.

Yıllar içinde depo işlevini yitiren binamızı 2010 yılında dört odalı bir apart otele dönüştürdük. 2014 yılında üst katın eklenmesiyle Yalı Suits Hotel hizmete girdi. Hemen ertesi sene de konuklarımızı daha iyi ağırlayabilmek için alakart restoranımızı açtık.

Yalı Suites Hotel, aile büyüklerimizin bize bıraktığı mirasa artı değer katmak, konuklarına iyi bir tatil deneyimi yaşatmak ve belki de onları Palamutbükü’nde kendilerine ait bir yer sahibi yapmak amacıyla kendisini yenilemeye bugün de devam ediyor.

Image Image
Oda
Adımda Deniz